Niezawodność monitoringu obiektów

Nie ma rozwiązań idealnych, co nie oznacza, że nie należy ich szukać. Skuteczne zabezpieczanie obiektów handlowych, posesji prywatnych czy magazynów odbywa się w tej chwili z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Są one bardzo pomocne zarówno w zapobieganiu przestępstwom przeciwko mieniu, jak też w ich skutecznym ściganiu.

Podstawowym orężem stosowanym w tej walce jest monitoring. Stanowi on rozwiązanie zaliczane do współczesnego elementarza zabezpieczeń i właśnie dlatego nie wolno go lekceważyć. To, czy monitoring spełni pokładane w nim nadzieje zależy od szeregu czynników.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakiej klasy sprzęt został wykorzystany do jego zbudowania. Kluczowe znaczenie mają kamery – im wyższa ich jakość, tym zapis będzie wyraźniejszy. Jest to o tyle ważne, że treści z monitoringu bywają kluczowym dowodem dla policji oraz prokuratury.

Oszczędzając na kamerach można praktycznie uniemożliwić organom ścigania zidentyfikowanie sprawców. Na kamerach temat się jednak nie kończy. Bardzo ważne jest to, aby monitoring był podłączony do wydajnych urządzeń zapisujących.

Obraz powinien być poddany odpowiedniej kompresji, tak aby na dysku twardym mogło znaleźć się jak najwięcej godzin nagrania. Dziś bez problemu można gromadzić tysiące godzin filmów w dobrej jakości, które w określonych sytuacjach mogą mieć fundamentalne znaczenie z punktu widzenia postępowań karnych. Instalacją monitoringu powinny zająć się osoby do tego uprawnione i posiadające rozległą wiedzę.